BİZCEYİ TANIYIN

Bir sosyolog ve bir reklamcı iki arkadaş hayata dair kendi bakış açılarını paylaşmak isterse ne mi olur? Tabi ki bizce olur.

Merhabaaa! Biz lisede tanışıp arkadaş olmuş o zamandan beri zevkleri neredeyse aynılaşmış iki arkadaşız. Hem kendi sesimizi hem de sizin sesinizi duyurmak için hem de herkesin kendinden bir şeyler paylaşabileceği bu bloğu açmış bulunmaktayız.

Açıkçası bazen çok heyecanlanıyor ve bunları ilgilenen herkese söylemek istiyoruz. İlgi alanlarımızı sizlerle paylaşmak, neyi nasıl yaptığımızı anlatmak ve bizde ne gibi hisler uyandırdığını kendimizce anlatmak istiyoruz.

Kısacası Bizce; deneyimlerini, duygularını paylaşmak isteyen ve sizlerin de deneyimlediklerinizi paylaşabileceğiniz bir platform yaratmak için yakın arkadaşların kafa kafaya vermesiyle ortaya çıkmıştır.

 Bizce’yi kurmaya nasıl karar verdik, paylaşım üzerine bir platformdan kastımız nedir?

Sıkılmaktan öldüğümüz günlerden birinde film izlemeye karar verdik fakat aklımızda belirgin bir şey yoktu. İnternette gezinirken hep aynı listelerin paylaşıldığını fark ettik, o sırada kendimizce de eleştiri de yapıyorduk. Madem eleştiriyoruz o zaman, “bizce” bir şeyler neden yapmayalım ki dedik. Ayrıca şunu fark ettik ki biz bir şeyler paylaştığımızda karşımızdaki insanlar da bizimle kendi ilgilerini ve beğenebileceğimiz şeyleri paylaşıyorlar. Böylelikle üzerine tartıştığımız veya ilgilendiğimiz konular hakkında bazen aydınlanma anları yaşıyor bazen de bilgilerimizin eksik olduğunu fark ediyoruz. Hem biz yeni alanlar keşfediyoruz hem de diğer insanlar. Eh o zaman neden interaktif bir blog yapmayalım ki?

Madem filmden yola çıktık, neden bir sürü alanda yazarak kafanızı şişirmeye karar verdik?

Aslında senelerdir blog açma fikri Öykü’nün aklında vardı. Ama bu sadece gezi üzerineydi. Çünkü rota oluşturmak ve geziyi ucuza getirmek için günlerce oturup plan yapmak onun için adeta bir hobiye dönüşmüştü. Film ararken yaşadığımız aydınlanma bahanemiz oldu diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s